Być Jak Ignacy - Piątkowi odkrywcy
16 maja 2021

Być Jak Ignacy -Piątkowi odkrywcy

Piątkowi odkrywcy nie zwalniają tempa. Pomimo nauki zdalnej ciężko pracują nad kolejnymi zadaniami. Stworzony przez nich pojazd przyszłości został wyróżniony i nagodzony przez kapitułę Fundacji PGNiG.                                                                          

Przed nimi już ostatni etap zmagań, w którym poznają zagadnienia związane z komputerami, programowaniem, sztuczną inteligencją czy bezpieczeństwem w sieci. Nasi uczniowie rozpoczęli także prace nad kolejnym projektem, który ma odpowiedzieć na pytanie, jak nowa technologia i technologia przyszłości, może pomóc ludziom w codziennym życiu.

Aby lepiej się przygotować do tego zadania Piątkowi odkrywcy spotkali się z panem Pawłem Kajsturą – programistą, informatykiem, właścicielem serwisu komputerowego, administratorem sieci komputerowych oraz inspektorem ochrony danych osobowych. Dzięki ekspertowi dowiedzieli się, czym jest sztuczna inteligencja, jaka jest różnica między programistą a informatykiem oraz  jak dynamicznie rozwijają się nowoczesne technologie. Teraz młodzi naukowcy mogą spokojnie przystąpić do kolejnego zadania.

Skip to content