Być jak Ignacy - zostaliśmy laureatami IV etapu
24 czerwca 2021

Szkoła Podstawowa nr 5 w Białogardzie w roku szkolnym 2020/2021 po raz kolejny zdobyła tytuł Naukowej Szkoły Ignacego w ogólnopolskim projekcie "Być jak Ignacy" organizowanym przez Fundację PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza. Udział w projekcie to ogrom pracy dla uczestników koła i opiekunów. Zadaniem koła jest realizacja treści programu składającego się z czterech modułów, każdy moduł natomiast to 4 bardzo ciekawe tematy, z którymi uczniowie musieli się zapoznać, by w pełni móc realizować treści wynikające z projektu i tym samym konkursu. Uczniowie i opiekunowie musieli m.in. wykonywać zadania, quizy, gazetki, organizować spotkania ze specjalistami w dziedzinach dotyczących każdego z modułów, wyjścia w ciekawe miejsca (również on-line), współpracować z innymi placówkami, prezentować efekty swojej pracy na terenie szkoły, miasta, zamieszczać artykuły w gazetach, portalach, radiu.
Nagrodę zdobyliśmy w tym roku szkolnym już trzykrotnie. Jesteśmy jedną z 10 szkół w Polsce wybranych spośród ponad 2500 ubiegających się o ten tytuł (raz stanęliśmy na podium uzyskując 3 miejsce i dwukrotnie zdobyliśmy 7 miejsce w Polsce). Mieliśmy także dwukrotną nominację nominację do nagrody publiczności, co także jest dużym wyróżnieniem.
Członkowie koła naukowego Piątkowi Odkrywcy stworzyli projekt makiety działającej na zasadzie wykorzystania energii odnawialnej oraz projekt supersamochodu przyszłości – bezpiecznego, ekologicznego pojazdu, wykorzystującego nowoczesne technologie oraz odnawialne źródła energii. Uczniowie pod okiem opiekunów stworzyli także projekt, który miałby odpowiedzieć na pytanie, jak nowa technologia i technologia przyszłości, może pomóc ludziom w codziennym życiu.

Członkami koła naukowego byli uczniowie klasy 6a: Amelia Nyc, Julia Staroszczuk, Natalia Baran, Grzegorz Szefler, Bartosz Wielocha, Szymon Kowalczyk, Błażej Kamiński, Franciszek Zima.

Opiekunowie koła Piątkowi Odkrywcy:
Katarzyna Kujawa-Brancewicz,
Marta Zielonka-Materko,
Katarzyna Hejza.

https://youtu.be/l8ectqREft0
Skip to content