Fabryka Kompetencji Kluczowych
21 czerwca 2021

Kółko geograficzno-przyrodnicze

Geometria w przyrodzie

Przyroda może się wydawać dzika, nieokrzesana, bez ładu. Jednakże po dokładniejszym jej zbadaniu można odkryć, że w naturze jest wszystko uporządkowane. Świat wbrew pozorom podlega prawom matematyki. Celem zajęć było zwrócenie uwagi na elementy przyrody, w których budowie można dostrzec czystą geometrię.

Ciekawe miejsca na świecie

Które państwo warto odwiedzić? Co ciekawego można tam zobaczyć? Gdzie znajduje się ono na mapie świata? Na te pytania uczniowie szukali odpowiedzi w trakcje kółka geograficzno-przyrodniczego w ramach projektu pod nazwą "Fabryka kompetencji kluczowych"

Poznajemy kraje Europy

Na zajęciach uczniowie przyswoili sobie wiadomości o położeniach krajów na mapie politycznej Europy, symbolach narodowych, stolicach i charakterystycznych zabytkach. Poprzez własne doświadczenia poznawały potrawy danego kraju, muzykę i tańce.

Poznajemy linie na mapie

Po co są linie na mapach i globusie? Jakie są ich cechy? Jak odczytujemy długość i szerokość geograficzną. Tego wszystkiego uczniowie mogli dowiedzieć się za zajęciach projektowych. A ich własnoręczne wrysowanie na  globusie kredowym pomogło w zrozumieniu pojęć.

Skip to content