Klasa z Klasą
27 kwietnia 2023

Szkolne Dni Matematyki

Realizując zadania projektu Szkolne Dni Matematyki (w ramach programu „INICJATYWY II” zorganizowanego przez Stowarzyszenie Inicjatyw Społeczno Gospodarczych w Białogardzie) nauczyciele matematyki i wychowania fizycznego, 27 kwietnia 2023 r.,  przeprowadzili  zawody matematyczno-sportowe Klasa z klasą gra fair play. W zabawie wzięli udział uczniowie klas: 3a, 4a, 4b, 5a, 5b.  

Na wstępie zawodnicy uczestniczyli w prelekcji oraz quzie nt. norm wartości w rywalizacji, gdzie zwycięstwo nie jest celem, który należy osiągnąć za wszelką cenę. Kolejno zawodnicy rywalizowali w trzech konkurencjach sportowych i trzech matematycznych (m.in. rzut do kosza, układanie krzyżówki). Zawodnicy zgodnie przestrzegali przepisów gry, godnie zachowywali się w obliczu zwycięstwa oraz porażki. Była to świetna okazja na wzmocnienie charakteru najmłodszych oraz kształtowanie pozytywnych postaw społecznych. Dlatego każdego z uczestników można było określić  mianem wzorowego sportowca, i każdej klasie wręczyć dyplom Klasy z Klasą.

Skip to content