Matematyka w geografii
26 listopada 2021

Międzyszkolny konkurs dla szkół podstawowych Matematyka w geografii odbył się 26 listopada w Szkole Podstawowej nr 5 w Białogardzie. Realizowany był w ramach projektu Matematyczny Świat dofinansowanego przez Fundację mBanku.

Brały w nim udział cztery drużyny trzyosobowe ze szkół podstawowych. Uczniowie wykonywali zadania geograficzne, w których niezbędne były umiejętności matematyczne. Przeliczali min.: różnice wysokości względnych, amplitudę temperatur, obliczali wysokość słońca nad horyzontem, długość trwania dnia i gęstość zaludnienia w naszym mieście. Wszystkie drużyny super się spisały i wszystkim należą się gratulacje.

Zwłaszcza zwycięzcy: Szkole Podstawowej nr 1. Wielkie brawa: SP1, SP3, SP4 i SP5