Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025
29 listopada 2021

Miło nam poinformować, że Szkoła Podstawowa Nr 5 w Białogardzie uzyskała dotację z przeznaczeniem na dofinansowanie zakupu nowości wydawniczych oraz elementów wyposażenia do biblioteki szkolnej w ramach realizacji Priorytetu 3  „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025”.

Program jest realizowany przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, przy zaangażowaniu Biblioteki Narodowej, Instytutu Książki i Narodowego Centrum Kultury, oraz we współpracy z Ministerstwem Edukacji i Nauki jako Operatora Priorytetu 3.

Nasza szkoła uzyskała dotację w łącznej wysokości 15 tys zł , która została przeznaczona na zakup nowych książek oraz uzupełnienie zestawu lektur o nowe pozycje dodane w tym roku szkolnym do kanonu lektur. Część środków przeznaczono na wyposażenie biblioteki w nowe regały oraz urządzenie przytulnego kącika czytelniczego.

Skip to content