Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt SOS
9 maja 2023

Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt SOS w Klępinie Białogardzkim

9 maja 2023r. klasa Ia wraz z wolontariuszkami ze Szkolnego Koła Wolontariatu ”Serce Piątki” odwiedziła Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt SOS w Klępinie Białogardzkim.
Celem wycieczki było przekazanie zebranej karmy, akcesoriów, przysmaków i zabawek dla piesków.
Wszystko to zostało zgromadzone w ramach szkolnej akcji pod hasłem „Zamiast lizaka kup karmę dla psiaka”.

Głównym założeniem i celem akcji było uwrażliwienie dzieci na los bezdomnych zwierząt oraz chęć kształtowania już od najmłodszych lat gotowości niesienia pomocy bezbronnym i skrzywdzonym zwierzętom.
Podczas wycieczki dzieci dowiedziały się jak funkcjonuje schronisko oraz zobaczyły, jak żyją psy w schronisku.
Sprzyjająca pogoda pozwoliła nam skorzystać z możliwości zabawy na świeżym powietrzu oraz zorganizowania wspólnego ogniska.

Ta wizyta to znakomity przykład na to, że już od najmłodszych lat warto uczyć miłości i szacunku do zwierząt!

Dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do zbiórki!