Świetlica czynna jest od poniedziałku do piątku
w godzinach od 6.30 do 16.00

Pracownicy świetlicy: Agnieszka Kopeć, Beata Sawicka, Cezary Jastreb, Witold Klotz, Grzegorz Rudzik, Paweł Politowski.

Świetlica oferuje opiekę uczniom oczekującym na lekcje lub na powrót do domu. Realizuje własny plan pracy.

Nabór do świetlicy odbywa się w dniu rozpoczęcia roku szkolnego. Liczba miejsc jest ograniczona.

Dziękujemy wszystkim za wsparcie akcji Talenciaki. Dzięki waszej pomocy uczniowie naszej świetlicy mogą cieszyć się nowymi grami i artykułami plastycznymi.

Zajęcia świetlicowe - październik 2023

Prawdziwa jesień zagościła w naszej świetlicy. Uczniowie wykonali piękne kolorowe liście.

Zajęcia świetlicowe - marzec-kwiecień 2023

Święta Wielkanocne to radosny czas, który kojarzy się z wiosną, pisankami, kurczakami … Podczas zajęć na świetlicy szkolnej uczniowie mieli okazję pozmawiać o zwyczajach, tradycjach i potrawach związanych z nadchodzącymi świętami.  Rozwijali swoje zdolności plastyczne, manualne i kreatywność,  wykonując różnego rodzaju ozdoby wielkanocne. Powstały przepiękne kurczaki, króliki, kartki świąteczne i kolorowe, wiosenne kwiaty.

21 marca to kolejna wyjątkowa data w kalendarzu roku szkolnego. Uczniowie klas I-III pożegnali zimę i przywitali wiosnę. Czekali na ten dzień z niecierpliwością.

Zajęcia świetlicowe - styczeń 2023

Magiczny Dywan, którego częstymi bywalcami są uczniowie świetlicy szkolnej to interaktywna pomoc dydaktyczna dedykowana do ćwiczeń, gier i zabaw ruchowych. Zabawa i nauka z jej wykorzystaniem rozwija u dzieci dużą motorykę, koordynację wzrokowo-ruchową, spostrzegawczość i szybkość reakcji.

Nie tylko Minonki rozrabiają. Uczniowie naszej świetlicy wykonali podobizny żółtych przyjaciół. Z pomocą green screena udało nam się nawet ukraść księżyc.

Zajęcia świetlicowe - grudzień 2022

Rysowanie Długopisem 3D to rozwijanie kreatywności i nauka planowania przestrzennego. Korzystając z długopisów 3D uczniowie naszej świetlicy ćwiczą także zdolności manualne.

Zajęcia świetlicowe - listopad 2022

20 listopada to wyjątkowy dzień - rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Jest to moment, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa. W tym roku ten dzień wypada w niedzielę, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby świętować Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka w poniedziałek - 21 listopada. Tak zrobili uczniowie naszej świetlicy szkolnej. W ramach pracy grupowej wykonali Kwiat dobrych manier. Przypomnieliśmy znaczenie słów takich jak: szacunek, życzliwość, tolerancja, dobroć, przyjaźń, uczynność...

Zajęcia świetlicowe - październik 2022

Z okazji nadchodzącego Dnia Edukacji Narodowej. Uczniowie świetlicy szkolnej wykonali portrety swoich wychowawców i nauczycieli. Do stworzenia włosów wykorzystano kolorowe włóczki.

Dzieci przy użyciu kasztanów i plasteliny, wykonały własnoręcznie zwierzęta z różnych zakątków świata. Wykorzystaliśmy dary jesieni i wspólnie celebrowaliśmy nadchodzący Światowy Dzień Zwierząt.