Święto Niepodległości
11 listopada 2022

Narodowe Święto Niepodległości

11 listopada odbyły się uroczystości miejskie z okazji Święta Niepodległości. Delegacja naszej szkoły uczestniczyła w mszy św. w intencji Ojczyzny i złożyła kwiaty pod pomnikiem Orła Białego.

W czwartek 10 listopada 2022 r. uczniowie z klasy IIa, IIb i IIIa wystąpili na apelu z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Radosną piosenką i piękną recytacją wierszy uczniowie z klas młodszych uczcili ten ważny dzień, ucząc się tym samym patriotyzmu.

9 listopada 2022 r. odbyło się wspólne śpiewanie z okazji Narodowego Święta Niepodległości. 11 listopada to szczególna, miła sercu data. Wszyscy wiemy, z czym powinna się kojarzyć. Z radością. Z radością i dumą. Radością, dumą i szacunkiem do przeszłych pokoleń. A cóż lepiej oddaje te uczucia niż śpiew? W naszej szkole, oprócz tradycyjnej akademii przygotowanej przez najmłodszych uczniów, spotkaliśmy się, by wspólnie: rodzice, nauczyciele, uczniowie i przyjaciele naszej szkoły, świętować Narodowe Święto Niepodległości wspólnym śpiewaniem pieśni patriotycznych, tych wzniosłych i tych nieco lżejszej wagi. Rozbrzmiewały polskie piosenki od pieśni legionowych przez melodie ze znanych filmów po "Sen o Warszawie" Cz. Niemena.

Skip to content