SZKOLNE KOŁO WOLONTARIATU „SERCE PIĄTKI”


W roku szkolnym 2021/2022 w naszej szkole rozpoczęło działalność Szkolne Koło Wolontariatu SERCE PIĄTKI. Organizacja ta zrzesza uczniów, którzy są wrażliwi na potrzeby drugiego człowieka i wyrażają chęć niesienia bezpłatnej pomocy potrzebującym. Ich motto brzmi: JESTEM! CHCĘ! POMAGAM! 

Opiekę nad kołem sprawują Magdalena Zwolińska i Jolanta Jesiołkiewicz.

REGULAMIN SZKOLNEGO KOŁA WOLONTARIATU „SERCE PIĄTKI

Zobowiązanie Wolontariusza

Zgoda Rodziców

grudzień 2023 / Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

październik 2023 / ZAPAŁKA NIE OGRZEJE

wrzesień 2023 / Apel promujący idee wolontariatu


czerwiec 2023

maj 2023 /Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt SOS w Klępinie Białogardzkim

kwiecień 2023 /Wsparcie inicjatywy UNICEFU "PREZENTY BEZ PUDŁA".


marzec 2023 /XXII Ogólnopolska zbiórka żywności "TAK.POMOGAMY!"

styczeń 2023 / W czwartek 20 stycznia 2023 r. wolontariuszki ze szkolnego koła wolontariatu "SERCE PIĄTKI" odwiedziły mieszkańców Domu Pomocy Społecznej im. świętego Brata Alberta w Białogardzie (Zwinisław). Sprzyjające tym odwiedzinom było święto wszystkich babć i dziadków, które, jak wiemy, obchodzimy w styczniu.

wolontariat

grudzień 2022 / 12 grudnia 2022 r. w Centrum Kultury i Spotkań Europejskich odbyła się Białogardzka Gala Wolontariatu 2022.


listopad 2022 / Dołączyliśmy do akcji polegającej na zbiórce produktów spożywczych organizowanej przez Bank Żywności. I tak 25 i 26 listopada nasi nieustraszeni wolontariusze ciepło witali przy wejściu do sklepów klientów, wręczali ulotki informacyjne i przyjmowali zakupioną żywność od mieszkańców naszego miasta i okolic.

listopad 2022 / W naszej szkolnej pracowni kulinarnej powstawały przepyszne galaretki i wyśmienite deserki, które następnie Wolontariusze sprzedali co do jednej sztuki w czasie trzech kiermaszy.


październik 2022 /29 października 2022 r. wolontariusze wraz z opiekunami wybrali się na cmentarz przy ul. Chocimskiej w Białogardzie, aby uporządkować oraz posprzątać zaniedbane groby, o których nikt już nie pamięta i których nikt już nie odwiedza.
Akcja została poprzedzona zbiórką zniczy zorganizowaną w szkole, która trwała przez cały miesiąc październik. Podarowane przez uczniów znicze i wkłady do zniczy wolontariusze zapalili na posprzątanych grobach.


grudzień 2021 /11 grudnia 2021r. w sobotę w Prywatnym Centrum Edukacyjnym „Szkoły Sukces” w Białogardzie odbył się kiermasz, który został zorganizowany przez Szkolne Koło Wolontariatu „Serce Piątki” i Samorząd Uczniowski we współpracy z Przedszkolem Miejskim nr 1 Bajka w Białogardzie.

Na kiermaszu można było zakupić pyszne ciasta oraz piękne ozdoby świąteczne. Całkowity dochód ze sprzedaży został przekazany na indywidualne konto Kacperka Sarniaka – chłopca, który cierpi na dystrofię mięśniową Duchenne’a. Bardzo dziękujemy wszystkim osobom, które zaangażowały się w organizację tego wydarzenia! Kolejny raz pokazaliście, że można na Was liczyć!


grudzień 2021 /6 i 7 grudnia 2021. w bibliotece szkolnej odbyło się wielkie pakowanie darów przekazanych przez społeczność szkolną na ogólnopolską akcję Szlachetna Paczka. W pakowanie bardzo aktywnie włączyły się nasze mega pracowite elfiki, czyli wolontariuszki i uczennice działające w Samorządzie Uczniowskim. Zdjęcia pokazują wielkie zaangażowanie dziewcząt w powierzone im zadanie.

Opiekunowie Szkolnego Koła Wolontariatu oraz Samorządu Uczniowskiego dziękują wszystkim ludziom dobrej woli, którzy pokazali swoje wielkie serca i potwierdzili, że każdy gest jest ważny i ma ogromne znaczenie. Kolejny raz udowodniacie, że w każdym z nas tkwi moc czynienia DOBRA!

Dziękujemy!


grudzień 2021 /5 grudnia 2021r. uczennice należące do Szkolnego Koła Wolontariatu „Serce Piątki” i Samorządu Uczniowskiego w czasie spotkania mieszkańców Białogardu ze Świętym Mikołajem kwestowały na ulicach naszego miasta zbierając pieniądze do skarbonek na rzecz Kacperka Sarniaka chorego na dystrofię mięśniową Duchenne’a, który uczęszcza do Przedszkola Miejskiego Nr 1 w Białogardzie.

Dzięki ich wsparciu udało się uzbierać znaczną kwotę pieniędzy, która w całości zostanie przekazana na konto fundacji 'siepomaga' na leczenie i rehabilitację Kacpra.

Nasze wolontariuszki pokazały, że zimna aura nie jest im straszna i ogrzewały ją swoimi WIELKIMI i CHĘTNYMI do POMOCY SERDUSZKAMI

Dziewczyny jesteście super! Dziękujemy!


listopad 2021 /Podsumowanie akcji pod hasłem "Światełko pamięci"

Skip to content