SZKOLNE KOŁO WOLONTARIATU „SERCE PIĄTKI”

SZKOLNE KOŁO WOLONTARIATU

W tym roku szkolnym w naszej szkole rozpoczęło działalność Szkolne Koło Wolontariatu SERCE PIĄTKI. Organizacja ta zrzesza uczniów, którzy są wrażliwi na potrzeby drugiego człowieka i wyrażają chęć niesienia bezpłatnej pomocy potrzebującym. Ich motto brzmi: JESTEM! CHCĘ! POMAGAM! 

Opiekę nad kołem sprawują Magdalena Zwolińska i Jolanta Jesiołkiewicz.

Zobowiązanie Wolontariusza

Zgoda Rodziców


grudzień 2021 /11 grudnia 2021r. w sobotę w Prywatnym Centrum Edukacyjnym „Szkoły Sukces” w Białogardzie odbył się kiermasz, który został zorganizowany przez Szkolne Koło Wolontariatu „Serce Piątki” i Samorząd Uczniowski we współpracy z Przedszkolem Miejskim nr 1 Bajka w Białogardzie.

Na kiermaszu można było zakupić pyszne ciasta oraz piękne ozdoby świąteczne. Całkowity dochód ze sprzedaży został przekazany na indywidualne konto Kacperka Sarniaka – chłopca, który cierpi na dystrofię mięśniową Duchenne’a. Bardzo dziękujemy wszystkim osobom, które zaangażowały się w organizację tego wydarzenia! Kolejny raz pokazaliście, że można na Was liczyć!


grudzień 2021 /6 i 7 grudnia 2021. w bibliotece szkolnej odbyło się wielkie pakowanie darów przekazanych przez społeczność szkolną na ogólnopolską akcję Szlachetna Paczka. W pakowanie bardzo aktywnie włączyły się nasze mega pracowite elfiki, czyli wolontariuszki i uczennice działające w Samorządzie Uczniowskim. Zdjęcia pokazują wielkie zaangażowanie dziewcząt w powierzone im zadanie.

Opiekunowie Szkolnego Koła Wolontariatu oraz Samorządu Uczniowskiego dziękują wszystkim ludziom dobrej woli, którzy pokazali swoje wielkie serca i potwierdzili, że każdy gest jest ważny i ma ogromne znaczenie. Kolejny raz udowodniacie, że w każdym z nas tkwi moc czynienia DOBRA!

Dziękujemy!


grudzień 2021 /5 grudnia 2021r. uczennice należące do Szkolnego Koła Wolontariatu „Serce Piątki” i Samorządu Uczniowskiego w czasie spotkania mieszkańców Białogardu ze Świętym Mikołajem kwestowały na ulicach naszego miasta zbierając pieniądze do skarbonek na rzecz Kacperka Sarniaka chorego na dystrofię mięśniową Duchenne’a, który uczęszcza do Przedszkola Miejskiego Nr 1 w Białogardzie.

Dzięki ich wsparciu udało się uzbierać znaczną kwotę pieniędzy, która w całości zostanie przekazana na konto fundacji 'siepomaga' na leczenie i rehabilitację Kacpra.

Nasze wolontariuszki pokazały, że zimna aura nie jest im straszna i ogrzewały ją swoimi WIELKIMI i CHĘTNYMI do POMOCY SERDUSZKAMI

Dziewczyny jesteście super! Dziękujemy!

SZKOLNE KOŁO WOLONTARIATU

listopad 2021 /Podsumowanie akcji pod hasłem "Światełko pamięci"

Skip to content