V edycja Być jak Ignacy
4 grudnia 2020

Nasza szkoła jest placówką, w której ucząc kreatywności i rozbudzając ciekawość, przygotowuje się uczniów do wielkiej przygody, jaką jest poznawanie otaczającego nas świata. Stąd pomysł przystąpienia do projektu, którego cele znakomicie wpisują się w te założenia.

W tym roku nasza szkoła już po raz drugi przystąpiła do udziału w programie edukacyjnym „Być jak Ignacy” organizowanym przez Fundację PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza. Tegoroczna akcja startuje pod hasłem „Nauka to przyszłość”. Program ma zachęcić dzieci do zdobywania wiedzy w takich dziedzinach, jak energia, ekologia, transport oraz technologie przyszłości. Uczniowie poznają kolejnych czterech naukowców – Józefa Rotblata, Władysława Szafera, Ernesta Malinowskiego oraz Stefana Banacha.

W ramach projektu uczniowie z koła naukowego Piątkowi odkrywcy zdobywają wiedzę poprzez liczne zabawy i eksperymenty, które pozwalają im w łatwy i przyjemny sposób zrozumieć otaczający świat. Poznawanie różnych zależności, zjawisk, obserwowanie, doświadczanie pozwala dziecku nie tylko przeżyć dane zagadnienie, ale również lepiej je zrozumieć i zapamiętać. Taki sposób edukacji znacznie bardziej trafia do dzieci i rozbudza w nich ciekawość, niż tylko sucha wiedza przekazywana bezpośrednio z książek.