Miasto moje ...
24 kwietnia 2023

„Miasto moje ..., czyli przez naukę do serca Białogardu”

W naszej szkole realizowany jest projekt edukacyjno-wychowawczy „Miasto moje ..., czyli przez naukę do serca Białogardu”. Głównym celem projektu jest rozwijanie  u uczniów samodzielności, wzmocnienie samokształcenia poprzez poszukiwanie i opracowywanie informacji pochodzących z różnych źródeł, zbieranie i zapisywanie danych.
24 kwietnia uczniowie klasy 5a zrealizowali zadanie z I etapu - wzięli udział w warsztatach matematycznych. Składała się na nie prelekcja w Wydziale Geodezji w Starostwie oraz praca z mapą Białogardu, na pięknych uliczkach jego Starego Miasta.

Uczniowie rozwijali swoją kreatywność, umiejętność planowania i podejmowania decyzji, a także kontroli i korekty własnej pracy. Zajęcia dodatkowo wzbogacił udział rodziców i dziadków uczniów oraz rozmowy z mieszkańcami Białogardu, którzy z zaciekawieniem przyglądali sią pracy uczniów.
Projekt realizowany jest przez p. Adaminę Malesę i p. Jolantę Jesiołkiewicz, w ramach programu grantowego InicjaTyWy Stowarzyszenia Inicjatyw Społeczno Gospodarczych w Białogardzie.
W pojedynkę możemy zrobić tak mało; razem możemy zrobić tak wiele. - Składamy wszystkim podziękowania za stworzenie nam okazji, abyśmy mogli uczyć się i rozwijać. To była wspaniała lekcja!