11 lutego 2021

W czwartek 11 lutego 2021r. uczniowie klasy pierwszej uczestniczyli w wyczekiwanej przez wielu z nich uroczystości pasowania na czytelnika.

Jednak, aby moc wypożyczać książki ze szkolnej biblioteki, musieli najpierw zapoznać się z regulaminem biblioteki i czytelni , wysłuchać „próśb książki”oraz odgadnąć kilka zagadek związanych z popularnymi bajkami.

Pierwszaki wykazały się znakomitą znajomością bajek oraz potrafiły bez problemu odtworzyć i ułożyć z rozsypanki „prośby książki”.

Wszyscy świetnie się bawili. Teraz mogli już złożyć uroczyste przyrzeczenie, że będą dbać o wypożyczone książki.

W końcu nadeszła oczekiwana chwila i wszyscy pełnoprawni już czytelnicy biblioteki szkolnej mieli możliwość wypożyczyć wybraną przez siebie książkę.