Ślubowanie klas pierwszych
26 października 2023

Ślubowanie klas pierwszych

26 października 2023 r. uczniowie klas pierwszych Szkoły Podstawowej nr 5 w Białogardzie złożyli uroczyste ślubowanie. Mimo dużej tremy wszystko wypadło znakomicie. Nasze pierwszaki zostały powitane przez Dobrą Wróżkę, która przybyła na uroczystość, aby sprawdzić ich wiedzę i umiejętności. Dzieci doskonale sprostały wymaganiom wróżki, pięknie zaśpiewały, recytowały wierszyki, udowodniły swoją siłę oraz odpowiedziały na bardzo ważne pytania, świadczące o tym, że znają swoją ojczyznę. Kulminacyjnym momentem uroczystości było złożenie przysięgi uczniowskiej. Po ślubowaniu każdy dostąpił zaszczytu pasowania na ucznia dokonanego symbolicznym ołówkiem przez Panią Dyrektor Agatę Skowrońską i Panią Wicedyrektor Teresę Diakowicz. Serdeczne życzenia i upominki pierwszakom przekazali uczniowie klasy 8 wraz z wychowawcą.

W tym jakże wyjątkowym dniu dzieciom towarzyszyli rodzice oraz babcie i dziadkowie, którzy z dumą, a czasami nawet z łezką w oku obserwowali, jak ich pociechy wstępują w szeregi społeczności uczniowskiej.

Po pasowaniu pierwszoklasiści udali się do klas na mały poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Skip to content